בעיות לחות - עינב טכנולוגיות יבשן מייבש לחות
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בעיות לחות

הבנת האיום ה"בלתי נראה" של לחות גבוהה ולא רצויה, לאורך זמן, בתהליכים עסקיים או בקווי הייצור, היא הצעד הראשון למציאת הפתרון המתאים לייבוש אוויר לעסק שלך. 

למד על הבעיות וקבל ייעוץ בשיחה עם אחד המומחים שלנו.

בכל תעשיה ובכל עסק באשר הוא, בעיות, הנובעות משיעורי לחות גבוהים ולא רצויים באוויר, עשויות להשפיע לרעה על תפוקת העסק ואיכות הייצור.

אנחנו בעינב טכנולוגיות חוקרים ומנתחים את הבעיות הנפוצות ביותר הקשורות לרמות לחות מופרזות ומדייקים את הפתרונות השונים.

התעבות

עיבוי נוצר כאשר הטמפרטורות באוויר, שתמיד מכיל כמויות מים מסוימות, שונות מהטמפרטורות של המשטחים שהוא בא איתם במגע. כתוצאה מכך חלק מהלחות הנישאת באוויר מופיעה כעיבוי.

כאשר האוויר מתקרר, הלחות היחסית שלו עולה, וחלק מאדי המים הקיימים מתעבים ללחות. ככל שיש יותר לחות באוויר, כך גדל הסיכוי שייווצר עיבוי.

העיבוי גורם לבעיות ממשיות בתפעול העסק שעלותן יקרה ושהפגיעה שלהן בעסק חיונית לפעולתו. 

קורוזיה

כל שילוב של לחות וחמצן באוויר הוא בסיס פורה לקורוזיה של מתכת. חלודה על מתכות כמו ברזל, נחושת, פליז ופלדה עלולה לפגוע ביציבות המבנה, ובאמינות ובעמידות של ציוד אלקטרוני וציוד חשמלי כאחד.

קורוזיה כזו עלולה לגרום לנזק חמור למבנים, משטחים וציוד, להפחית את היעילות ולקצר את אורך החיים שלהם, כמו גם להעלות את עלויות השירות והתחזוקה.

כאשר הלחות היחסית מגיעה לרמה של כ-60%, הקורוזיה פורחת. כאשר הלחות עולה מעבר לנקודה זו, קצב הקורוזיה בדרך כלל עולה באופן הנדסי. מצד שני, קורוזיה לא יכולה להתקיים באוויר נקי עם לחות יחסית של 45% ומטה.

עובש, פטריות וגידול חיידקים

עובש, פטריות וגידולי חיידקים מכל הסוגים מתרחשים בקלות בסביבות בהן הלחות היחסית גבוהה – הלחות הגבוהה יוצרת עבורם את התנאים הטובים ביותר להתפשט ולפרוח.

לחומרים היגרוסקופיים כמו עץ, טיח וחומרי בניין אחרים יש נטייה טבעית לספוג לחות כזו. זה יכול להוליד סוגים רבים של עובש וריקבון, המשפיעים על שלמות מבנית, ערך, שימושיות ומראה.

גידולים כאלה עלולים לגרום לנזק משמעותי למבנים, חומרים ומוצרים. הם גם מהווים סיכון בריאותי משמעותי עבור כל צוות, לקוחות, מבקרים או אנשים אחרים הנמצאים בחלל.

היווצרות קרח

בסביבה עם טמפרטורות נמוכות, הלחות הנישאת באוויר הופכת בקלות לעיבוי ולאחר מכן לקרח. לאחר מכן, קרח מצטבר על משטחים, מתקנים וציוד והופך לבעיה תפעולית יקרה בפעילות היומיומית

לעתים קרובות גורם לבעיות היגיינה ובטיחות כאחד, כמו גם מצריך אמצעי תיקון יקרים, עתירי כוח אדם. קרח מצטבר גם על מאיידים וגורם לצריכת אנרגיה מוגברת.

היווצרות קרח פוגעת גם בסחורות המאוחסנות ובאריזותיהן שנרטבות וניזוקות. הדבר גורם לאובדן מוצרים וללקוחות לא מרוצים

תקלות חשמל

לחות וחשמל הם אף פעם לא שילוב טוב. רמות גבוהות של לחות באוויר עלולות לגרום לתקלות תפעול במתקני חשמל ובאלקטרוניקה רגישה, וכתוצאה מכך לסוגים רבים של נזקים אפשריים והפרעות בשירות.

בעיות ותקלות כאלה משפיעות על זמן פעולה ואמינות תפעולית, כמו גם הגדלת עלויות השירות/תחזוקה והתיקון.

גושים

לחות בלתי מבוקרת פוגעת משמעותית באבקות וגרגירים מכל הסוגים, שכן, להם שטח פנים גדול במיוחד שבמגע עם האוויר שמסביב.

כאשר האוויר מכיל רמות לחות גבוהות ו/או בלתי מבוקרות, לאבקות ולגרגירים יש נטייה טבעית לגושים. דבר המשפיע על איכות האבקות מצד אחד, ושעלול לגרום לחסימות חמורות, השבתה ותיקונים בציוד העיבוד מצד שני. בעיות ההיגיינה הנובעות מכך משפיעות על סוגים רבים של הסמכה ואישור איכות.

בעיה מסוג זה נפוצה במיוחד בעיבוד מזון ובייצור תרופות, אך גם משפיעה למעשה על כל סוג של עסקים שבהם מעורבים אבקות וגרגירים.

תנודות עונתיות בתנאי האוויר

ברוב חלקי הארץ, תנאי האוויר בסביבה משתנים משמעותית מעונה אחת לאחרת. שינויי האקלים גורמים גם לאי ודאות מוגברת לגבי תנאי מזג האוויר ומפרטי האוויר בתוך ומסביב למתקני ייצור, בתי עסק, מגורים ומקומות בילוי.

תנודות עונתיות בלחות גורמות לתנאים לא עקביים שיכולים בתורם להשפיע רבות על איכות המוצר, צריכת האנרגיה ושולי הרווח, כמו גם איכות החיים הכללית.

תנאים בלתי צפויים, משתנים וחוסר שליטה על פרמטרים תפעוליים מרכזיים אינם טובים לפעילות העסקית. חשוב לשלוט בשיעורי הלחות, ולא לחכות ולראות באיזה נזקים תתבטא הלחות הגבוהה.

הפתרון לבעיות הלחות

יבשני הלחות של
עינב טכנולוגיות

טכנולוגיית הסרת לחות באמצעות יבשנים סופחי לחות מספקת פתרונות ניהול לחות ברמת הנדסה גבוהה, דורשים תחזוקה שוטפת פשוטה, וחסכוניים מאוד בצריכת האנרגיה שלהם.

יבשנים סופחי לחות הם יחידות מעוצבות בצורה חלקה, סגורות הרמטית, כוללות תוף סופח לחות, מנוע גיר, מאוורר(ים), תנור חימום, מסנני אוויר ומערכת בקרה חשמלית משולבת.

אנחנו יכולים גם להוסיף יחידות משלימות עם יכולות חימום/קירור מיוחדות כדי להתמודד עם הדרישות והעדיפויות הספציפיות שלך. הטכנולוגיה הטובה ביותר והידע הטוב ביותר כיצד ליישם אותה ביעילות הן שילוב חזק לשליטה מלאה בשיעורי הלחות.

ייבוש לחות באמצעות יבשנים
סופחי לחות

איך זה עובד

אופן פעולת היבשן הדיסיקנט

שליטה על הלחות

איך אתם מרוויחים?

ניהול אפקטיבי של הלחות נותן לך מידה של שליטה על התנאים התפעוליים בחברה שלרוב חיוניים לרווחיות העתידית.

טכנולוגיית הסרת לחות היא הדרך החסכונית והאחראית ביותר לסביבה בהתמודדות עם בעיות מעשיות רבות הנפוצות ברחבי התעשייה. זוהי דרך פשוטה וזולה יחסית ליישם אמצעים פרו-אקטיביים שעוזרים לך לשמור על הערך של מבנים ומוצרים שונים, להפחית את צריכת האנרגיה ולהגביר את היעילות של מגוון רחב של תהליכים תעשייתיים.

שליטה טובה יותר על הלחות באוויר מעניקה לך:

.

ייעוץ והכוונה

מהי בעיית הלחות שלך?

ספר לנו על בעיות הלחות שלך, ואנחנו נחבר אותך עם צוות הייעוץ שלנו

האם אתה מתמודד עם:

דילוג לתוכן