חדרים נקיים ומפעלים - עינב טכנולוגיות יבשן מייבש לחות
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חדרים נקיים ומפעלים

חזור ל:

בעיות הלחות בחדרים נקיים נובעות בעיקר מהשפעותיה המזיקות על התהליכים והתנאים הסביבתיים. לחות גבוהה יכולה לגרום להתעבות של מים על משטחים שונים, מה שעלול להוביל להיווצרות קורוזיה ופגמים בציוד רגיש. בנוסף, לחות גבוהה עלולה להוביל לצמיחת מיקרואורגניזמים כמו עובש וחיידקים, שיכולים לפגוע במוצרים ובתהליכים. בתעשיות כמו אלקטרוניקה, תרופות, וחומרים מדויקים, רמת לחות גבוהה יכולה לשנות את המאפיינים הכימיים והפיזיקליים של חומרים רגישים, מה שמוביל לפגמים בתהליכי הייצור ובתוצאות הסופיות.

טיפול בלחות באמצעות ייבוש אוויר הוא קריטי לשמירה על סביבה נקייה ויציבה בחדרים נקיים. ייבוש אוויר מאפשר שליטה ברמת הלחות ויצירת תנאים אופטימליים לתהליכי הייצור. בשיטות אלו, ניתן להבטיח שהאוויר נקי ממים מיותרים, מה שמפחית את הסיכויים להיווצרות קורוזיה, התעבות וגדילת מיקרואורגניזמים. בנוסף, רמת לחות מבוקרת חיונית לשמירה על איכות המוצרים, עקביות בתהליכי הייצור, והארכת חיי הציוד. מערכת ייבוש אוויר אפקטיבית מסייעת בהבטחת רמות לחות נמוכות ומדויקות, וכך תורמת לשמירה על סביבה נקייה ובטוחה בתעשיות קריטיות אלו.

שמירה על איכות המוצר

שמירה על רכיבים אלקטרוניים

שליטה ברמת הלחות

שמירה על המאפיינים הכימיים והפיזיקליים של חומרים

mobileye

חברת מובילאיי הוקמה בשנת 1999 על ידי פרופ' אמנון שעשוע ומר זיו אבירם, ומיום הקמתה החברה עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מערכות סיוע למניעת תאונות דרכים, המבוססות על טכנולוגיית עיבוד תמונה. במתחם מובילאי במתמ אולמות, מעבדות וחדרי עבודה. המתחם קרוב לים, ושיעורי הלחות גבוהים מהנדרש. כדי להוריד את שיעורי הלחות במתחם התקנו יבשני עיבוי מים של פראל מסדרת fd בפיזור אוויר אופקי. בכל חדר עומסי חום שונים, וספיקות האוויר הנדרשות משתנות, ולכן בחרנו להשתמש ביבשנים fd240, fdh1500. כדי לחסוך במקום הותקנו היבשנים בצמוד לתקרה, ופיזור האוויר נעשה באמצעות תעלות מפלי לחץ אפשריים עד 300 פסקל. לכל יבשן מערכת בקרה עצמאית עם חיבור לתקשורת מודבס RS485 שמאפשרת שליטה ופיקוח על תהליכי הייבוש באמצעות בקרת המבנה של הלקוח.

lumus vision

לומוס חברה המפתחת מכשירי AR, טכנולוגיית מוליך גלים רפלקטיבי. הטכנולוגיה בשימוש של מנתחי עמוד שדרה ברחבי ארה"ב וכן אצל טייסי קרב הטסים במטוסי A10 ו-F16. לחברה, במתחם שבאזור התעשייה פארק המדע קריית ויצמן, חדר נקי לפיתוח טכנולוגי ותהליכי ייצור. בחדר הנקי אוויר צח של כ 4000 מ״ק לשעה, ונדרש לשמור בו על נקודת טל הנמוכה מ 11 מעלות צלסיוז. כדי לשמור על התנאים הנדרשים הותקן בחדר יבשן C65 של קוטס עם טכנולוגיית heat recovery. טכנולוגיית השבת חום הוא תהליך לחסכון אנרגטי שבו חום שנוצר במהלך פעילות כלשהי ומנוצל מחדש. היבשן לוקח חלק מכמות האוויר הצח דרך תעלות, סופח את הלחות, ומחזיר חזרה לתעלה אוויר יבש. כפי שניתן לראות ההתקנה פשוטה ההפעלה פשוטה, חיבור תעלות פשוט וקל ניתן להתאים יבשנים בגודל המתאים לכל מערכת מיזוג אוויר קיימת, יבשן דיסיקנט תוצרת קוטס לכל יטא יאפשר לשמור על רמות לחות נדרשות ולאפשר ליטא להתמודד רק עם הטמפרטורות.
דילוג לתוכן