מוזיאונים וארכיונים - עינב טכנולוגיות יבשן מייבש לחות
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
מוזיאונים וארכיונים-אייקון

מוזיאונים וארכיונים

יבשנים סופחי לחות לשליטה בשיעורי הלחות הם הפתרון המתאים ביותר להורדת לחות במוזיאונים ובארכיונים.

לחות גבוהה בארכיונים או במוזיאונים עלולה לפגום בחומרים, בספרים, בעץ, ביצירות אמנות, בציורים, במחשבים ובמכשירים אלקטרוניים. שיעורי לחות גבוהים מ 70% הם סביבה נוחה להתפשטות עובש וחיידקים ולפגיעה בנשימה של אנשים. חפצי אומנות חייבים להישמר בתנאי לחות מבוקרים ללא תנודתיות חריגה. כדי לשמור על איכות המוצרים ואורך החיים שלהם נדרש לשמור על שיעורי לחות קבועים בטווח של 50-70%. שיעורי הלחות המיטביים נקבעים לפי סוג חפצי האומנות המאוחסנים, תנאי האחסון וכמות הקהל.

יבשני אוויר הם הפתרון הטוב ביותר לשליטה בשיעורי הלחות במוזיאונים ובארכיונים. היבשנים שלנו מעוצבים בקפידה, ולכן ניתן להציב אותם בשטחים פתוחים במבני ציבור שונים. ליבשנים שליטה מלאה בשיעורי הלחות דבר המבטיח שמירה על טווח הלחות ללא תנודתיות מיותרת. היבשנים הם הפתרון החסכוני והאפקטיבי ביותר לייבוש, הם מבטיחים את איכות המוצגים והמידע המאוחסנים בארכיונים ובמוזיאונים.

אתגרים בתעשייה

ארכיונים

המסמכים המאוחסנים בארכיונים הם הזיכרון הקולקטיבי של הארגונים השונים, בין אם מדובר בארכיונים של חברות עסקיות והן אם הכוונה לתיעוד במוזיאונים ובארכיונים עירוניים ולאומיים. הם לרוב חשובים וייחודיים, ונדרש לשמור עליהם במצב טוב לאורך שנים בשל רגישות גבוהה לאור וללחות. שמירת הניירת בתנאי לחות לא מבוקרים גורמת לבעיות של פטריות, עובש ובקטריות.

הפתרון

יבשנים דיסיקנטיים הם הפתרון הטוב והחסכוני ביותר לשליטה בלחות. ניתן להשתמש ביבשנים ניידים לטיפול במקומות רגישים במיוחד. ניתן להתקין את היבשנים בכל מקום גלוי לעין בשל המראה הנקי של הנירוסטה המלוטשת. התקנת יבשנים במבואות מגדילה את השליטה בשיעורי הלחות לכל אורך היממה ועונות השנה, ובכך להבטיח את שמירת המידע לאורך שנים.

מוזיאונים
אתגרי הלחות במוזיאונים הם גבוהים במיוחד. במוזיאונים מאוחסנים חומרים היסטוריים, כמו: תמונות, פסלים, חפצים, סרטים וקלטות המתעדים את ההיסטוריה שלנו, והמהווים חלק מרכזי בתרבות של כל חברה. הם אינם ניתנים להחלפה – הם פשוט לא יכולים להיות מיוצרים שוב. רמות רטיבות משתנות באוויר – המושפעות ממזג האוויר, עונות השנה ואקלים – עלולות לגרום להתדרדרות של איכות החומרים כתוצאה ממגוון רחב של תהליכים שעלולים לגרום לנזק בלתי הפיך. פריטים רבים הם מקוריים ואורגניים, ומושפעים בקלות מעובש, טחב, פטריות ופעילות חיידקים שמשגשגים בסביבות לחות. רמות שונות של רטיבות בחומרים היגרוסקופיים, כמו עץ, טקסטיל, קרטון ונייר, יכולות לגרום להם להיסדק ולשנות את גודלם. הנזק עלול להרוס את ערכם ההיסטורי, האקדמי והתרבותי של המוצגים השונים.
הפתרון
הפתרון המיטבי לטיפול בלחות הוא שימוש ביבשני אוויר כפעולה מונעת. מוזיאונים, ארכיונים וספריות הם ברובם מקומות ציבוריים, בהם מופע קהל גדול, ולכן כניסה של אוויר לא מבוקר היא בלתי נמנעת. הדרך היחידה לשמר ולהגן על סוגי החומרים המאוחסנים והמוצגים בתצוגה במוזיאונים, בארכיונים ובספריות היא לשמור על רמות לחות יחסית מתחת ל 50%. זה צריך להיעשות כל השנה, ללא קשר לתנאי מזג האוויר, ובלי קשר לצפיפות המבקרים. יבשנים סופחי לחות הם דרך חסכונית באנרגיה להבטיח סביבות אמינות, מבוקרות לחות שמונעות תנודות לחות ולא תלוי בתנאי מזג האוויר בחוץ. ניתן להתקין יבשנים כחלק ממערכת מיזוג האוויר, כמו גם, להשתמש ביבשנים ניידים כדי להתמודד גם עם צרכים משתנים ואירועים מיוחדים.

סרטונים נוספים

[wbcr_php_snippet id="9"]

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ והצעת מחיר

    077-8040025[email protected]

    דילוג לתוכן