ייצור ופיתוח - עינב טכנולוגיות יבשן מייבש לחות
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
ייצור ופיתוח-אייקון

ייצור ופיתוח

יבשנים סופחי לחות לשליטה בשיעורי הלחות הם הפתרון המתאים ביותר להורדת לחות בתהליכי ייצור ופיתוח.

לחות באוויר נמצאת בכל תהליכי ייצור ופעילויות בתעשיות השונות. לחות נוצרת הן כתוצאה מתהליכי ייצור שונים, והן כתוצאה מפעילות אנושית. ללחות גבוהה יש השפעה מכרעת על פרמטרים חשובים בתהליכים תעשייתיים, ביניהם: ביצועים טכניים, תוצאות עקיבות, איכות מוצרים, צריכת אנרגיה ועוד רבים אחרים.

 

שיעורי לחות לא מבוקרים משפיעים על יכולת השליטה שלכם בתהליכי הייצור ובתוצרים. שיעורי הלחות משפיעים באופן ישיר על עלויות הייצור ואיכות המוצרים. חוסר שליטה בתעשייה הוא אף פעם לא דבר טוב, לכן עדיף להתמודד עם הלחות ולשלוט בשיעוריה באמצעות ייבוש האוויר, מאשר להתמודד עם התוצאות ההרסניות שלה. שליטה בלחות משפיעה על הרווחיות והאיכות.

אתגרים בתעשייה

תעשיית הכימיקלים

בתעשיית הכימיקלים שליטה מלאה על מרכיבי האוויר היא לרוב קריטית מסיבות של בריאות, בטיחות, ייעול תהליכים ושולי רווח. רוב תהליכי הייצור הכימי דורשים שליטה מלאה בשיעורי הלחות. לחות גבוהה פוגעת ברכיבים שונים של הכימיקלים, יוצרת שונות גבוהה באיכות המוצרים, ופוגעת במתקני הייצור.

הפתרון

שליטה מלאה בלחות מצמצמת את הסיכונים בכל שרשרת האספקה, היא יוצרת תנאי סביבה מושלמים לייצור, לאריזה, לאחסון ולשינוע של הכימיקלים השונים. יבשנים הם הפתרון הטוב ביותר לניהול הלחות ולשמירה על שיעורים קבועים לכל אורך היממה והשנה. הם מבטיחים: ייצור יציב וקבוע ללא תלות בעונות השנה ובשעות היממה, שליטה טובה יותר בייצור בתהליכים מרובים, שונות מינימלית באיכות המוצרים, צמצום הסיכונים בקריסת מערכות הייצור, ירידה בעלויות תחזוקה, ושליטה טובה יותר בעלויות התפעול

ייצור זכוכית

בטכנולוגיות ייצור זכוכית ועדשות נדרשת שליטה קפדנית בשיעורי הלחות. אבטחת האיכות היום יודעת לאתר חריגות שלא נראות לעין, ולפסול מוצרים רבים שנפגמו בשל ניהול לא נכון של תהליך הייצור. לדוגמא, לחות במסת הזכוכית עלולה ליצור בועות בזכוכית ולפגום במוצר הסופי. שליטה מלאה בלחות היא חיונית ומייצרת מגוון רחב של יתרונות פרקטיים, טכניים וכלכליים. היא מונעת חוסר וודאות בתהליך הייצור ומבטיחה תנאי סביבה מושלמים לכל אורך שלבי תהליך הייצור.

הפתרון

יבשנים דיסיקנטיים הם הפתרון הקל והנוח ביותר למניעת הלחות וכל הבעיות הקשורות בה. בתהליכי זיגוג וחיבור בין חלקי הזכוכית יודע היבשן להסיר את הלחות מהחומרים המשמשים לחיבור בין החלקים. ובכך להבטיח שייצור הזכוכית יהיה יציב ועקיב ללא תלות בעונות השנה ובשעות היממה, ליצור שליטה טובה יותר בתהליכי הייצור ולצמצם פערים בבקרת האיכות. בנוסף שימוש ביבשנים מבטיח סיכון מופחת בפגיעה במערכות הייצור והוצאות תחזוקה קטנות יותר, ושליטה טובה יותר בעלויות התפעול במונחי בטיחות ורווחיות.

בטריות ליתיום

בייצור בטריות ליתיום הלחות היחסית צריכה להיות נמוכה מ 1% שכן הריאקציה של הליתיום עם המים באוויר מסוכנת מאוד גם למוצרים וגם לעובדים. כמו כן, היא פוגעת באיכות הבטריה ובאורך החיים שלה. לכן, בתהליכים אלה נדרשת שליטה מוחלטת ואמינה בשיעורי הלחות בסביבת הייצור והאחסון.

הפתרון

יבשנים דיסיקנטיים הם הפתרון האפקטיבי, היעיל ווהחסכוני ביותר לבעיית הלחות. הם יודעים להוריד את שיעורי הלחות לשיעורים קרובים ל 0%RH, ולהבטיח שמירה של התנאים לכל אורך היממה והשנה. בזכות פעולת היבשנים אתם נהנים משליטה מושלמות בתהליכי הייצור בחדרים נקיים, מביצועי אלקטרוליט טובים יותר, ואיכות מוצר גבוהה יותר, משך ייצור מיטבי ועלויות שירות ותחזוקה נמוכות יותר.

ייבוש אבקות

בתהליכי ייבוש תעשייתיים מפרט תנאי הסביבה במונחי טמפרטורה ולחות הוא חיוני בכל הקשור לאיכות, יעילות ועלויות תפעול. השפעות שיעורי הלחות הן קריטיות, תנודתיות ברמות הלחות בתהליך הייבוש פוגעת במשך הייבוש הנדרש ובאיכות אחידה של האבקה.

הפתרון

שימוש ביבשנים כחלק מתהליכי ייבוש האבקות משפר משמעותית את תנאי הסביבה, ושומר על שיעורי לחות קבועים בתהליך. השימוש ביבשנים משפיע בשלושה מישורים: הגדלת תפוקות עד 35%, צמצום עלויות חשמל עד 15% ושמירה על אחידות באיכות האבקה.

 

מאמרים

14 ביוני 2020

תאי ייבוש לתעשיות השונות

עינב טכנולוגיות מתמחה בפיתוח ובייצור מוצרים לטיפול באוויר באמצעות קירור, ייבוש, חימום והרטבה לאולמות, לחללי אחסון ולקווי ייצור. באולם הייצור של החברה מייצרים תאים מסוגים שונים, יבשנים, מרטיבים ועוד. המוצרים של עינב טכנולוגיות יודעים לטפל […]
14 ביוני 2020

מושגי יסוד

מושגי יסוד לחות היא ה"אויב הנסתר" באוויר, שיעורי לחות גבוהים עלולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים לתהליכי הייצור ולאחסון תוצרת מוגמרת ו/או חומרי גלם. הנזקים עלולים להיות תוצאה של קורוזיה, פטרת, עובש, הצטברות קרח ומים על […]

סרטונים נוספים

[wbcr_php_snippet id="9"]

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ והצעת מחיר

    077-8040025[email protected]

    דילוג לתוכן