חדרים נקיים ומפעלים - עינב טכנולוגיות יבשן מייבש לחות
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חדרים נקיים ומפעלים-אייקון

חדרים נקיים ומפעלים

יבשנים סופחי לחות לשליטה בשיעורי הלחות הם הפתרון המתאים ביותר להורדת לחות במפעלים, בחדרים נקיים ובמחסנים. 

בתהליכי מחקר ופיתוח במעבדות ובחדרים נקיים נדרש לשמור על שיעורי לחות מבוקרים וקבועים ללא תנודתיות. כדי להבטיח את איכות הניסויים ואת ערך התהליכים המבוקרים, כמו גם את איכות המוצרים המאוחסנים בחדרים אלה, יש להגדיר את התנאים הנדרשים כבר בתחילת התהליך, ולשלוט בשיעורי הלחות לפי הפרוטוקולים והתקנות. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות יבשני אוויר סופחי לחות. הם הפתרון הטוב, היעיל והאפקטיבי ביותר לניהול הלחות באוויר. ליבשנים מערכת בקרה מובנית המאפשרת שליטה מלאה בנקודת הטל, בתפוקות האוויר המטופל ובכמויות המים המסולקות.

באולמות לאחסון סחורות ובקווי ייצור יש לשמור על שיעורי הלחות, הם אלה שמבטיחים את איכות המוצרים. הדבר נכון לכל סוגי המוצרים וחומרי הגלם, הספקטרום הוא אינסופי. כדי לשמור על הלקוחות מרוצים, יש צורך לשמור על המראה, האיכות והערך של המוצרים באופן עקבי, אמין ועם מינימום סיכונים. הדבר חשוב עוד יותר בעולם התלוי בלוגיסטיקה גלובלית, שבו הנתיב מהמקור לנמען יכול להיות ארוך ומורכב. כל שרשרת הערך פגיעה, לכן חשוב מאוד ומשתלם, הן מבחינת התדמית והן בהיבטים הכלכליים, לשמור על שיעורי הלחות הנדרשים ובכך למנוע בעיות הקשורות ללחות לפני שהן מתעוררות ויוצאת מכלל שליטה.

אתגרים בתעשייה

מעגלים אלקטרוניים

ייצור, שינוע ואחסנה של ציוד אלקטרוני דורש שליטה מלאה בשיעורי הלחות. לחות מבוקרת חיונית כהגנה מפני קורוזיה וחלודה לכל אורך שרשרת האספקה. רכיבי אלקטרוניקה ולחות מעולם לא היו שילוב טוב, הלחות פוגעת באיכות הרכיבים ובתהליכי ההתקנה. הם פועלים לרוב עם מתח נמוך, כל שכבה של קורוזיה זעירה ככל שתהיה מגדילה את ההתנגדות החשמלית של הציוד ומובילה לתקלות מסוגים שונים. גם עיבוי מים על משטחים קרים עלול לגרום לקצרים חשמליים. תקלות אלה מגדילות את כמות הנשורת בבקרת האיכות ופוגעות במוניטין אצל הלקוחות.

הפתרון

שיעורי לחות נדרשים בתעשיית האלקטרוניקה נעים בטווח של 45-60%RH. היבשנים שלנו יודעים לשמור על טווח לחות נדרש לכל אורך היממה והשנה, ובכך למנוע תקלות הנובעות מעיבוי מים ומקורוזיה. שליטה על שיעורי הלחות באמצעות יבשנים היא פתרון איכותי וחסכוני.

תעשיית הברזל

בשימוש בברזל ופלדה, שיעורי לחות גבוהים פוגעים ישירות בערך המוצרים, בין אם אלה חומרי גלם ובין אם מוצרים סופיים. רק שליטה מלאה בשיעורי הלחות מבטיחה את מלוא הערך של המוצרים וחמרי הגלם.

הפתרון

קורוזיה וחלודה מופיעים על ברזל ומתכת בשיעורי לחות הגבוהים מ 60%RH. בשיעורים נמוכים מ- 45%, לפי החוק הראשון בפיזיקה מפגש בין הלחות לבין הברזל לא מייצר חלודה וקורוזיה, ולכן יבשנים המבטיחים שיעורי לחות נמוכים מ- 45% הם הפתרון היחיד המלא לבעיות הנובעות מלחות גבוהה. הם היעילים והאפקטיביים ביותר, ובמונחי עלות תועלת גם המשתלמים ביותר.

תעשיית הנייר והקרטונים

נייר וקרטון סופחים בקלות לחות מהאוויר הסובב אותם. הדבר עלול לגרום לנזק בדרגות שונות ולהשפיע על מידת השימושיות והערך של הנייר עד לפסילה מוחלטת כלא מתאים למטרה למענה יוצר. העולם הלוגיסטי שלנו נסמך מאוד על אריזות קרטון ונייר ופגיעה באיכותם משפיעה באופן ישיר על איכות המוצרים המאוחסנים. נייר וקרטון כחומרים היגרוסקופיים סובלים מעודף לחות אך גם מלחות נמוכה מדי שפוגעת בגמישות החומר. לכן יש לשלוט באופן מוחלט בשיעורי הלחות בטווח הנדרש לכל אורך השנה והיממה.

הפתרון

שימוש ביבשנים סופחי לחות הוא הפתרון הטוב ביותר לשליטה בשיעורי הלחות בייצור ובאחסון נייר וקרטונים. היבשנים יודעים לסלק כמויות גדולות של מים מחללי המחסנים ולשמור על טווח הלחות הנדרש לכל אורך השנה והיממה ללא תלות בתנאי הסביבה החיצוניים. השליטה בלחות מבטיחה גם את איכות המוצרים הארוזים בקופסאות אלה ומפחיתה בזבוז והשמדת פסולת נייר וקרטון.

סרטונים נוספים

[wbcr_php_snippet id="9"]

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ והצעת מחיר

    077-8040025[email protected]

    דילוג לתוכן