זרעים וחקלאות - עינב טכנולוגיות יבשן מייבש לחות

זרעים וחקלאות

זרעים וחקלאות-אייקון

זרעים וחקלאות

יבשנים סופחי לחות הם הפתרון המתאים ביותר לשמירת שיעורי הלחות הנדרשים בחקלאות

בגידול תוצרת חקלאית יש שלבים רבים הדורשים הקפדה על איכות וטיוב; קניית זרעים, הזרעה ושתילה, עיבוד, קטיף, איסוף והובלת יבול. כל התהליך עלול להיות לשווא אם תנאי האחסון לא יהיו בהתאם לכללים שנקבעו. הדבר נכון גם באופן הטיפול בזרעים אחסון זרעים בתנאי ייבוש לא מותאמים עלול לגרום לנבטיה או לייבוש יתר של הזרעים.

הפתרון היחיד לשליטה על שיעורי הלחות הוא שימוש ביבשנים. יבשני אוויר סופחי לחות יודעים לשמור על ניהול תהליך הייבוש כפי שתגדירו אותו, ובכך  לשמור על איכות התוצרת והזרעים. שימוש ביבשנים הוא פתרון אפקטיבי מאוד, יעיל וחסכוני באנרגיה על פני כל פתרון אחר.

אתגרים בתעשייה

אחסון זרעים לשיפור האיכות ושימור הזרעים לאורך זמן

זרעים מגיבים לתנאי הסביבה במקומות האחסון. כושר הנביטה שלהם תלוי באופן ישיר בשיעורי הלחות ובתנודתיות רמות הלחות במתקני האחסון. בתכולת רטיבות גבוהה משמשים הזרעים כר לחיידקים, קרציות ותהליכים ביוכימיים הפוגעים באיכותם, וגורמים להתחממות עצמית.

הפתרון

שימוש ביבשנים להורדת שיעורי הלחות ולמניעה של התנודתיות ברמות הלחות מבטיחים את איכות הזרעים ואורך החיים שלהם. היבשנים יודעים לנהל את תנאי הלחות לכל אורך חיי האחסון של הזרעים לפי תכניות שליטה מוגדרות מראש.

אחסון בצלים ושום

השלב החשוב ביותר לטיוב התוצרת החקלאית הוא שלב האחסון. אחסון בתנאים שאינם מותאמים לסוג הגידול עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לתוצרת עד אובדן מוחלט. שמירת בצלים בתנאי סביבה שחורגים מהתנאים שנקבעו עלולה לגרום לנזקי עיפוש, ריקבון, איבוד נוזלים ופגיעה בערכים התזונתיים של התוצרת.

הפתרון

לשמירה על שיעורי הלחות הנדרשים בחדרי קירור אנחנו משתמשים ביבשני אוויר דיסיקנטיים המותאמים במיוחד לשימוש בחדרי קירור. שטח הפנים של התוף סופח הלחות של יבשנים אלה הוא גדול במיוחד ובעומק צר יחסית, ובכך מאפשר לכמות גדולה מאוד של אוויר לעבור ללא מאמץ דרך התוף, ולייבש בצורה יעילה וחסכונית יותר מכל פתרון אחר.  יבשנים אלה מותקנים בחדרי קירור לבצל אצל חקלאים רבים ברחבי הארץ לשביעות רצונם המלאה.

מאמרים

5 בספטמבר 2020

ייבוש אוויר בחממות

מבוא החקלאות בישראל היא ענף מודרני ומן המתקדמים בעולם. היצור החקלאי הוא ענף מסחרי ומתועש, שבו משקיעים יותר ויותר משאבים על מנת לפתח ידע טכנולוגי (מכונות, חממות, מחקר, פיתוח זנים). העודפים עוברים לשוק המקומי, אך […]
14 ביוני 2020

ייבוש זרעים

מבוא כדי להבטיח יבול רב ואיכותי נדרשים זרעים באיכות גבוהה. איך נקבעת איכותם של הזרעים? חקלאים מאז ומעולם התייחסו באחריות וברצינות לתהליך גידול ואחסון  הזרעים. הזרעים הם אמצעי הרבייה של כול הגידולים וכוללים את כל […]
14 ביוני 2020

מושגי יסוד

מושגי יסוד לחות היא ה"אויב הנסתר" באוויר, שיעורי לחות גבוהים עלולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים לתהליכי הייצור ולאחסון תוצרת מוגמרת ו/או חומרי גלם. הנזקים עלולים להיות תוצאה של קורוזיה, פטרת, עובש, הצטברות קרח ומים על […]

סרטונים נוספים

[wbcr_php_snippet id="9"]

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ והצעת מחיר

077-8040025[email protected]

צור קשר צור קשר
Call Now Button דילוג לתוכן