זרעים וחקלאות - עינב טכנולוגיות יבשן מייבש לחות
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
זרעים וחקלאות-אייקון

זרעים וחקלאות

יבשנים סופחי לחות הם הפתרון המתאים ביותר לשמירת שיעורי הלחות הנדרשים בחקלאות

בגידול תוצרת חקלאית יש שלבים רבים הדורשים הקפדה על איכות וטיוב; קניית זרעים, הזרעה ושתילה, עיבוד, קטיף, איסוף והובלת יבול. כל התהליך עלול להיות לשווא אם תנאי האחסון לא יהיו בהתאם לכללים שנקבעו. הדבר נכון גם באופן הטיפול בזרעים אחסון זרעים בתנאי ייבוש לא מותאמים עלול לגרום לנבטיה או לייבוש יתר של הזרעים.

הפתרון היחיד לשליטה על שיעורי הלחות הוא שימוש ביבשנים. יבשני אוויר סופחי לחות יודעים לשמור על ניהול תהליך הייבוש כפי שתגדירו אותו, ובכך  לשמור על איכות התוצרת והזרעים. שימוש ביבשנים הוא פתרון אפקטיבי מאוד, יעיל וחסכוני באנרגיה על פני כל פתרון אחר.

אתגרים בתעשייה

אחסון זרעים לשיפור האיכות ושימור הזרעים לאורך זמן

זרעים מגיבים לתנאי הסביבה במקומות האחסון. כושר הנביטה שלהם תלוי באופן ישיר בשיעורי הלחות ובתנודתיות רמות הלחות במתקני האחסון. בתכולת רטיבות גבוהה משמשים הזרעים כר לחיידקים, קרציות ותהליכים ביוכימיים הפוגעים באיכותם, וגורמים להתחממות עצמית.

הפתרון

שימוש ביבשנים להורדת שיעורי הלחות ולמניעה של התנודתיות ברמות הלחות מבטיחים את איכות הזרעים ואורך החיים שלהם. היבשנים יודעים לנהל את תנאי הלחות לכל אורך חיי האחסון של הזרעים לפי תכניות שליטה מוגדרות מראש.

אחסון בצלים ושום

השלב החשוב ביותר לטיוב התוצרת החקלאית הוא שלב האחסון. אחסון בתנאים שאינם מותאמים לסוג הגידול עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לתוצרת עד אובדן מוחלט. שמירת בצלים בתנאי סביבה שחורגים מהתנאים שנקבעו עלולה לגרום לנזקי עיפוש, ריקבון, איבוד נוזלים ופגיעה בערכים התזונתיים של התוצרת.

הפתרון

לשמירה על שיעורי הלחות הנדרשים בחדרי קירור אנחנו משתמשים ביבשני אוויר דיסיקנטיים המותאמים במיוחד לשימוש בחדרי קירור. שטח הפנים של התוף סופח הלחות של יבשנים אלה הוא גדול במיוחד ובעומק צר יחסית, ובכך מאפשר לכמות גדולה מאוד של אוויר לעבור ללא מאמץ דרך התוף, ולייבש בצורה יעילה וחסכונית יותר מכל פתרון אחר.  יבשנים אלה מותקנים בחדרי קירור לבצל אצל חקלאים רבים ברחבי הארץ לשביעות רצונם המלאה.

מאמרים

10 ביוני 2024

סביבה ירוקה – למחזר חום – להפחית בהוצאות​

סביבה ירוקה – למחזר חום – להפחית בהוצאות מודולים למיחזור חום – heat recovery תהליך השבת חום, Heat Recovery , הוא תהליך חסכון אנרגטי שבו חום שנוצר במהלך פעילות כלשהי מנוצל מחדש במקום להתבזבז. מחליפי […]
7 ביוני 2024

שמירה על בטיחות ואיכות המוצרים בחדרי קירור והקפאה

שמירה על בטיחות ואיכות המוצרים בחדרי קירור והקפאה קשה למנוע עיבוי והיווצרות קרח במתקני קירור, וההשפעות שלהם עלולות להזיק לעסק שלך. לכן חשוב, לבחור פתרונות ייבוש מתאימים למתקנים אלו. אתגרי הקירור התעשייתי הטמפרטורה בתוך חדרי […]
4 ביוני 2023

אחסון בצל בתנאים אופטימליים- שמירה על שיעורי לחות מיטביים

מבוא בגידול תוצרת חקלאית יש שלבים רבים הדורשים הקפדה על איכות וטיוב; קניית זרעים, הזרעה ושתילה, עיבוד, קטיף, איסוף והובלת יבול. כל התהליך עלול להיות לשווא אם תנאי האחסון לא יהיו בהתאם לכללים שנקבעו. השלב […]

סרטונים נוספים

[wbcr_php_snippet id="9"]

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ והצעת מחיר

    077-8040025[email protected]

    דילוג לתוכן