בנייה והנדסה אזרחית - עינב טכנולוגיות יבשן מייבש לחות
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
בנייה והנדסה אזרחית-אייקון

בנייה והנדסה אזרחית

יבשנים סופחי לחות לשליטה בשיעורי הלחות הם הפתרון המתאים ביותר להורדת לחות במבנים חדשים ומשופצים

בין אם אתם בונים מבנים חדשים או משפצים מבנים לאחר שיטפונות, גשם זורם או תאונות, חשוב להתמודד עם דרגות הלחות באוויר. תהליכי בנייה קונבנציונליים רבים כרוכים בשימוש בכמויות ניכרות של מים, וצריכים להתייבש במהירות מבוקרת, ללא קשר למזג האוויר או האקלים, כדי לשמור על איכות ולהבטיח תאימות למפרט.

שימוש ביבשני אוויר כאמצעי לסלק את כמויות המים המיותרות במבנים מאפשר לשמור על חוזק המבנים באופן מבוקר. יבשני אוויר יודעים לשלוט בשיעורי הלחות לפי התנאים בשטח, השימוש בהם אפקטיבי ויעיל, והתוצאות ניכרות באיכות המבנים.

אתגרים בתעשייה

מבנים חדשים
באתרי בניה יש הרבה מאוד לחות לא מבוקרת ובלתי נראית באוויר, הלחות נובעת מחומרים כמו בטן, שפכים וטיח. כדי לחזק מבנים יש צורך בשימוש בכמות גדולה מאוד של מים, אולם מים אלה עלולים לפגוע בחוזק ובאיכות של המבנים אם לא יסלקו אותם בזמן, ובצורה מבוקרת. תהליכי ייבוש לא מבוקרים עלולים ליצור נזקים בלתי הפיכים בדמות עובש וקורוזיה במבנים.
הפתרון
יבשני אוויר לטיפול בלחות הם הפתרון היעיל והאפקטיבי ביותר. ניתן לנהל את תהליכי הייבוש לפי המפרט שנקבע על ידי צוותי העבודה. ניתן להשתמש ביבשני אוויר ניידים ולמקם אותם בנקודות הנוחות ביותר לעבודה. סופחי הלחות יכולים לעבוד אוטומטית וללא השגחה מסביב לשעון, בשליטת חיישן פשוט הרושם את רמות הלחות בכל זמן נתון.
נזקי מים
מי שיטפון, גשם זלעפות, תקלות צנרת ותאונות אחרות עלולות להשפיע השפעה הרת אסון על מבנים, תשתיות, עסקים ומשפחות. יש לטפל בנזקי הלחות במהירות ובאופן מבוקר, אחרת ייגרם נזק עקיף למבנים ולציוד. עובש ופטריות על קירות, רצפות ותקרות, קורוזיה לצנרת, ופגיעה בלתי הפיכה בריהוט ובציוד. המים עלולים לחלחל לכל פינה, הם לא נראים אך הנזק שהם עלולים לעשות הוא עצום.
הפתרון
יש לטפל בנזקי המים בצורה מבוקרת. הטיפול בקירות וברצפה חייב להיות מהיר ואפקטיבי, ובכך לצמצם למינימום את הנזק שעלול להיגרם למבנה ולצנרת. אולם, יש חומרים ורכיבים שדורשים ייבוש איטי, מבוקר ומוקפד, ולכן ניהול התהליך באמצעות אנשי מקצוע ויבשים אמינים הוא חיוני.
יבשני אוויר מאפשרים לשלוט על נקודת הטל של האוויר כך שגם לחות שעדיין קיימת פשוט לא יכולה להתעבות ולגרום לבעיות נוספות.

מאמרים

14 ביוני 2020

ייבוש נזקי מים

נזילת מים מכל סיבה שהיא עלולה לגרום לנזק כבד למבנים ולרכוש. נזקי מים עיקריים נוצרים בשל המים הסמויים הגורמים לעליית שיעורי הלחות בחלל. במקרים אלה, זמן הוא גורם קריטי בהערכת הנזקים ובצמצומם. הלחות הגבוהה גורמת […]
14 ביוני 2020

מושגי יסוד

מושגי יסוד לחות היא ה"אויב הנסתר" באוויר, שיעורי לחות גבוהים עלולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים לתהליכי הייצור ולאחסון תוצרת מוגמרת ו/או חומרי גלם. הנזקים עלולים להיות תוצאה של קורוזיה, פטרת, עובש, הצטברות קרח ומים על […]

סרטונים נוספים

[wbcr_php_snippet id="9"]

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ והצעת מחיר

    077-8040025[email protected]

    דילוג לתוכן